25 lat działalności oświatowej

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące było pierwszą - niepubliczną, świecką szkołą średnią w Krakowie.

Rozpoczęło działalność we wrześniu 1990-tego roku.

Początkowo siedziba szkoły mieściła się na Piaskach. Po kilku latach rozpoczęliśmy budowę własnego budynku. Od 1998 roku szkoła działa na al. Dygasińskiego w nowoczesnych budynkach.

budowa

Pierwsza matura to rok 1994. Na rozdaniu świadectw dojrzałości był późniejszy Małopolski Wicekurator Oświaty Marek Michno. Do dziś maturę zdało 21 roczników uczniów. Od 2005 roku do chwili obecnej maturę zdało 100% maturzystów.

W 1999 roku, gdy nastąpiła zmiana systemu szkolnego, utworzono Prywatne Gimnazjum nr 1. Znowu byliśmy pierwsi w Krakowie!

Średni wynik egzaminów gimnazjalnych lokuje nas w 4% najlepszych szkół w Małopolsce, czyli w najwyższym 9 staninie. W 2003 roku powstała Prywatna Szkoła Podstawowa, która już za pierwszy sprawdzian szóstoklasisty zyskała miano najlepszej szkoły w Małopolsce. Sukces ten powtórzyliśmy dwa lata później w 2011. W 2014 roku zajęliśmy 2 miejsce, a w 2015 byliśmy pierwsi w rankingu małopolskich szkół.

Zobacz atuty naszej szkoły!

Szkoła oferuje solidną naukę w przyjaznej atmosferze i rzetelne wychowanie oparte na tradycyjnych wartościach. Chcemy pomóc w rozwijaniu najlepszych cech powierzonych nam dzieci i młodzieży, uczyć odpowiedzialności za kształtowanie własnej przyszłości i budzić dumę z bycia Polakiem.

Nasza recepta na skuteczne nauczenie to dobry nauczyciel, ciekawe zajęcia, zmotywowany uczeń, współpracujący rodzic. Szkoła dobrze przygotowuje do dorosłego życia. wśród naszych absolwentów są m.in.: prawnicy , lekarze, ekonomiści, pracownicy naukowi, działacze społeczni np. radni Miasta Krakowa oraz znani sportowcy.

Od początku szkoła specjalizowała się w wyjazdach zagranicznych - I to jeszcze w trudnych i bardzo skromnych początkach lat 90. Nasi uczniowie uczestniczyli w wymianach zagranicznych z Anglią, Litwą, Estonią, Włochami i Niemcami. Zawarli wiele przyjaźni. Poznali obce kultury i szlifowali umiejętności językowe.

piza

Liczne wyjazdy zagraniczne dają możliwość zastosowania języka obcego w praktyce i motywują do stałego pogłębiania tych umiejętności. Tym co nas wyróżnia jest bardzo wysoki poziom nauczania języków obcych.

Nasza szkoła to inwestycja w przyszłość dziecka. A przyszłość to języki obce, zwiększona ilość matematyki, informatyki i polskiego. Bazą dla rozwoju człowieka są wartości, w które wierzymy i chcemy zaszczepić je wśród młodzieży – są to tolerancja, kreatywność, przyjaźń, otwarcie na inne kultury.

Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy książkowej. Szkoła to też zdobywanie wiedzy o życiu i nauka budowania relacji społecznych. Przyczynia się do tego nasz teatr. Na terenie naszej szkoły działają trzy grupy teatralne – dwie w podstawówce, a jedna łącząca uczniów z gimnazjum i liceum. Owocem ich działań są liczne, najwyższe nagrody – np. pierwsze miejsca w małopolskich przeglądach teatrów szkolnych. Ale przede wszystkim satysfakcja uczniów, budowanie więzi i współodpowiedzialności.

Warunkiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju młodego człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Mała społeczność i nieliczne klasy – wzajemnie się wspierają. Funkcjonują jak rodzina. Zarówno nauczyciele jak i pracownicy szkoły znają wszystkich. O przyjemnej atmosferze, skuteczności nauczania i dobrych wspomnieniach dobitnie świadczą nasi wychowankowie zapisujący swe dzieci do naszych szkół.

Przyjaźnie zawarte w szkole dla wielu okazują się najtrwalsze. Nasza szkoła daje uczniom najlepsze narzędzia i umiejętności do spełniania marzeń.