2017.11.14 - Lamusownia

DSC_1887_resize

Klasa 5 brała udział w warsztatach edukacyjnych „Od segregacji nie ma wakacji” w Lamusowni przy ul. Nowohuckiej. Pierwsza część odbyła się w siedzibie MPO, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami selektywnego zbierania odpadów w Krakowie i funkcjonowaniem systemu ich przetwarzania. Dowiedzieli się m.in. że torebka foliowa rozkłada się 100 lat (!) , a z popularnych plastikowych butelek produkuje się … bluzy polarowe :) (na jedną zużywa się 30 butelek).

Po części teoretycznej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Lamusowni – wagą, na której ważone są przyjeżdzające auta (oczywiście uczniowie skorzystali z możliwości wspólnego ważenia – łączna waga to ponad 700 kgJ), wielkimi kontenerami w których składowane są m. in. odpady wielkogabarytowe (meble, opony itp.), elektroodpady ( m.in. telewizory, komputery), odpady z remontów.

Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikat udziału w warsztatach, długopisy i kalendarze.