2018.12.20 Wigilia

DSC_4168_resize

Nasze sale szkolne zmieniły na dzisiejszy dzień swój charakter. Pod białymi obrusami zniknęły dobrze nam znane ławki szkolne, dziś - suto zastawione potrawami wigilijnymi - stały się naszymi klasowo-rodzinnymi przystaniami. Zasiadamy wspólnie wokół stołów, na których króluje barszcz czerwony, paszteciki, pierogi, różnorakie ciasta. Jest i opłatek, którym dzielimy się ze sobą, z dyrekcją i nauczycielami. Płyną ciepłe, serdeczne życzenia. W kolorowych bombkach zdobiących nasze choinki odbijają się nasze uśmiechnięte twarze, czujemy się wyjątkowo bliscy sobie - tak jak wyjątkowe będą nadchodzące świąteczne dni. Boże Narodzenie to w naszej tradycji święto dobrych myśli i szczerych życzeń. Z wszystkich klas dobiegają dźwięki wspólnie wykonywanych kolęd. Po radosnej biesiadzie udajemy się na salę teatralną, gdzie nasi aktorzy już przygotowali się do wigilijnego spektaklu. Ten miły dzień wieńczą życzenia złożone przez Panią Dyrektor całej społeczności szkolnej oraz Rodzicom.