Szkoła na opak, czyli pierwszy dzień wiosny

W pierwszym dniu wiosny zdarzyło się w naszej szkole pewne szalone przedsięwzięcie.

Zamieniliśmy się rolami z nauczycielami! Przed lekcjami uczniowie przebrali sie za różnych nauczycieli naszej szkoły. Niektóre z przebranych osób były niesamowicie ucharakteryzowane i naprawdę przypominali nauczycieli. Niestety nawet w tak fantastyczny dzień musieliśmy pisać jakiś ciężki sprawdzian. Tak już jest, gdy się jest uczniem klasy 3 gimnazjum... Na szczęście na drugiej lekcji zaczęła sie prawdziwa zabawa. Dwóch moich kolegów uczyło nas historii. Była to śmieszna i ciekawa lekcja. Na kolejnych lekcjach ja i Mateusz prowadziliśmy matematykę, nauczyliśmy naszą klasę wielu przydatnych rzeczy. Uczniowie byli bardzo aktywni i dostali od nas dużo plusów. Niektórym posypały się nawet uwagi. Na następnych lekcjach koleżanki i koledzy uczyli nas kolejno biologii, geografii i języka polskiego. Wszystkie lekcje były przeprowadzone perfekcyjnie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Zawsze chciałem poczuć sie jak nauczyciel i uciszać niegrzecznych uczniów. Na koniec dnia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

20160321 szkola opak 1 20160321 szkola opak 2 fot. J. Krzysztyńska

Jan Chrapisiński, kl. IIIG