Święto Komisji Edukacji Narodowej (14 października)

wito edukacji narodowej 13 x 2016 14 20161014 1468668042Dzień Edukacji - to polskie święto oświaty, podczas którego mamy więcej wolnego czasu. Dlatego dzień wcześniej w I Prywatnym Liceum i Gimnazjum odbyło się spotkanie społeczności szkolnej na sali teatralnej: koleżanki i koledzy z gimnazjum należący do zespołu teatralnego Signum przygotowali przedstawienie pt "Gimexit".

Tematyką widowiska był obraz współczesnej szkoły widziany oczami nauczycieli contra obraz widziany przez uczniów. Śledzimy nieporadną dyskusję nauczycieli nad projektem zmian w szkole, widzimy fascynację młodzieży grami komputerowymi. Młodzi aktorzy świetnie zobrazowali lekcje oraz komunikację między rówieśnikami w XXI wieku. Po spektaklu młodzież rozeszła się do klas, by powspominać przeszłe dzieje szkolne - i poplanować kolejne.

Kasia Olbrych I LO