2017.10.01-07 Wycieczka Toskania

IMG_6700_resize_resize

W dniach od 1-7 października 2017 uczniowie klas 3G, 1A, 2A i 3A wzięli udział w wycieczce do Włoch „Delicje Toskańskie”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Toskanię- przepiękny, pagórkowaty region w środkowych Włoszech, który obfituje w niesamowite krajobrazy, unikalne miasteczka, niepowtarzalną atmosferę oraz przepyszne wyroby, między innymi oliwę z oliwek. Uczniowie zwiedzili wiele pięknych miast: Florencję-nazywaną renesansową stolicą świata, Pizę- słynącą z Krzywej wieży i Campo dei Miracoli, Sienę - uchodzącą za najpiękniejsze miasto w Toskanii, z pięknym średniowiecznym rynkiem i pasiastą katedrą, San Gimignano- archetyp włoskiego miasteczka, z zachwycającym pejzażem, zabytkami i urokliwym klimatem, Volterrę- miasto wampirów oraz przepiękną Wenecję.

Wyjazd został urozmaicony wizytą w rodzinnej oliwiarni, pyszną imprezą Pizza Party oraz kąpielą w Morzu Liguryjskim. Do pochmurnej Polski wszyscy wracali szczęśliwi i naładowani pozytywną energią na kolejne miesiące nauki.