2023.09.22 Parada Patronów szkół

IMG_7527_2

W dniu 22 września miała miejsce X Krakowska Parada Szkolnych Patronów.
Jej celem jest upamiętnienie patronów i prezentacja ważnych postaci z życia szkoły, a także edukacja poprzez zabawę.
Uczestniczyło w niej około 50 krakowskich szkół. W barwnym, niezwykłym korowodzie, który przemaszerował od ulicy Bernardyńskiej, przez Wzgórze Wawelskie, ulicę Grodzką na płytę Rynku Głównego, wzięli udział uczniowie wielu placówek oświatowych, którzy w przebraniach z transparentami dumnie prezentowali swojego patrona.
Delegacja uczniów naszej szkoły razem z panem Klaudiuszem Bielickim również wzięła udział w tegorocznej edycji, której hasło brzmiało: „Patron w moim życiu”.
Uczniowie byli przebrani w oryginalne stroje Piłsudczyków: wojskowe pałatki oraz czapki z tamtego okresu, nie zabrakło również szabli i transparentu z nazwą naszej szkoły.