Prywatna Szkoła Podstawowa

Jesteśmy najlepsi!

2017.12.10 Obchody urodzin Marszałka na Wawelu

.

 

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku w Katedrze Wawelskiej obchodzono 150 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji uczniowie wraz z pocztem sztandarowym udali się do Katedry Wawelskiej gdzie o godzinie 10:00 została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji tego wielkiego Polaka. Na kazaniu ksiądz biskup zaznaczył, że chociaż marszałek Józef Piłsudski nie został oficjalnie ogłoszony świętym kościoła rzymskokatolickiego to jednak bez wątpienia przynależy do grona największych bohaterów narodowych, któremu zawdzięczamy między innymi naszą niepodległość. Po Mszy Świętej zeszliśmy oddać hołd marszałkowi do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów gdzie obecnie spoczywa Józef Piłsudski.

 

 

 

 

 

Powered by iCagenda